Czy pozabankowa pożyczka na samochód może się opłacać?

Czy pozabankowa pożyczka na samochód może się opłacać?

Pożyczki pozabankowe przez Internet już od paru lat są masowo wykorzystywane przez Polaków. Czy można jednak je wykorzystać na zakup samochodu? Jakie wady i zalety ma tego typu rozwiązanie?

Jak działają pożyczki pozabankowe na samochód?

Zdecydowana większość pożyczek dostępnych na rynku pozabankowym może być wykorzystana na absolutnie dowolny cel. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby uzyskać krótkoterminową chwilówkę, albo długoterminową pożyczkę na raty online i przeznaczyć ją na zakup pojazdu. W ten sposób uzyskać można kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, a więc kwota, która może pokryć przynajmniej część wydatku.

Ponadto na rynku dostępnych jest kilku pożyczkodawców pozabankowych, którzy mają oferty dedykowane na zakup samochodu. W tym przypadku uzyskać można nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przy relatywnie niskiej racie miesięcznej. Jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że dane pożyczkodawcy będą musiały zostać wpisane do dowodu osobistego. W przypadku braku spłaty pożyczki pożyczkobiorca może zaś utracić samochód.

Pożyczki pozabankowe na zakup samochodu to ciekawa alternatywa dla kredytów w banku. Uzyskuje się je prościej i szybciej, a wymagania są znacznie łagodniejsze. Tego typu oferty bywają jednak obarczone sporymi kosztami. Zawsze należy więc dokładnie przeanalizować warunki finansowe i przeczytać umowę o pożyczkę.